ELEKTROSTATİK TOZ BOYAMA KONVEYÖR SİSTEMLERİ

ELEKTROSTATİK TOZ BOYAMA KONVEYÖR SİSTEMLERİ

Elektrostatik toz boya otomasyon sistemlerimizde, boyamaya girecek ürünlerin yükleme, yıkama, boyama ve pişirme/kurutma işlemleri süresince bant akışını ve taşınmasını sağlayan tüm konstrüksiyon ve ekipmanları konveyör olarak tanımlarız.

Yüksek ısı altında çalışmaya elverişli, otomatik veya manuel yağlama seçenekleri bulunan konveyörlerimiz,

Toz boyama yapılan tesisin işlediği ürünlerin ağırlık ve boyutları göz önünde bulundurularak özel olarak projelendirilir.

Tesisin ihtiyaçları doğrultusunda projelendirilen zincirli/askılı konveyörlerimiz ‘Kardan’, ‘Webb’ ve Power§Free tipi olarak üç gruba ayrılır:

Kardan Tipi Konveyör Sistemleri

Kapalı kılavuzlama rayları içinde dörtlü rulman gruplarıyla çalışan Kardan tipi konveyörlerimizin, hafif, orta ve yüksek ağırlıktaki ürünlerin taşınmasına elverişli 3″ ve 4″ ölçülerinde modelleri mevcuttur.

Kardan konveyörleri düşük işletme maliyeti ve hassas çalışmaya (titreşimsiz hareket) uygun sistemleri dolayısıyla en çok tercih edilen konveyör gruplarımızdır.

Bant üzerinde taşınacak ürünlerin ağırlıkları doğrultusunda; 35-50 kg ağırlığa kadar ürünler için hafif tip, 70-80 kg ağırlığa kadar ürünler için orta tip ve 120-240 kg ağırlığa kadar ürünler için ağır tip kardan konveyörlerimiz mevcuttur. 250°C dereceye dayanıklı konveyör gruplarımız, bant akşının özel ihtiyacına göre 90° ve 180° derecelik dönüş raylarıyla yönlendirilir.

Webb Tipi Konveyör Sistemleri

Webb tipi konveyörlerimiz, ‘I’ profil üzerinde hareket eden sistemiyle 120 kg ile 2 ton arası ağırlıktaki ürün grupları için tercih edilir.

Webb tipi konveyörlerimizin zincirleri, ısıl işlem görmüş sifero döküm ve dövme çelik malzemeden imal edilir.

Webb tipi konveyörlerimizin kurulum sistemleri, kardan konveyörlere oranla daha basit olup, montaj ve bakım süreçleri pratiktir.

Webb tipi konveyörlerimizin kurulum sistemleri, kardan konveyörlere oranla daha basit olup, montaj ve bakım süreçleri pratiktir.

Bant üzerindeki dönüşler için kasnak ve makara sistemleri kullanılan webb tipi konveyörlerimizde, bantın akış hızı ayarı, frekans kontrollü olarak yapılmaktadır.

Power&Free Tipi Konveyör Sistemleri

Power&Free konveyörlerimiz, diğer konveyör sistemlerimizde mümkün olmayan; büyük parçaları konveyör üzerinde döndürebilme, bant akışından bağımsız yükleme-boşaltma, bant üzerinde hareket eden ürünleri raylarda bulunan makaslar aracılığıyla farklı yönlere aktarma ve bantın farklı bölümünde değişik hızlarda akış sağlama gibi farklı otomasyon seçeneklerini, PLC kontrol sistemiyle yönetebildiğiniz, çok fonksiyonlu konveyör sistemleridir.

Birbirinden farklı ölçülerde ve farklı taşıma hızı gerektiren ürün gruplarının aynı konveyör sistemi üzerinde kesintisiz olarak işlenebilmesine olanak sağlayan power&free konveyörler, gelişmiş otomasyon yazılımlarıyla, çalışma süreçlerini asgariye indirerek maksimum üretim verimliliği sağlar.