ELEKTROSTATİK TOZ BOYAMA ROBOTLARI

ELEKTROSTATİK TOZ BOYAMA ROBOTLARI

Otomosyon ya da toz boyama robotlarımız yüksek üretim kapasitesine sahip işyerlerinin tesislerinde tercih ettiği ürünlerdir. Tesisin boyama yapacağı ürün ya da ürün gruplarına özel olarak tekli, çiftli, üçlü ya da özel eksenli farklı seçenekler önerilmektedir. Elektrostatik toz boya ve emaye kaplama uygulamalarında kullanıma uygun robotlar, kabinler ile entegre şekilde çalışmaktadır. Konveyör yardımı ile kabine taşınan ürünler, toz boya robotlarının homojen püskürtme sistemiyle otomatik şekilde boyanmaktadır. Elektrostatik toz boyama robotlarımız, özel tasarımlı hareket ve tahrik sistemleri ile sürtünme ve titreşimi minimum seviyeye düşürebilen ince gövdeli formları ile uygulanan yüzey üzerindeki sinüs hareketini bozulmadan verebilecek kapasitededir.

Robotlarımız, toz boyamada hızlı ve hassas çalışma sistemi sayesinde pürüzsüz ve homojen kaplama imkanı sağlar. Programlanabilen mesafe ve hız ayarları ile hızlı pozisyon değiştirme imkanı sağlar. Pompa ile besleme ve geri kazanım sistemleriyle senkronize çalışır. Dokunmatik ekran seçenekleriyle uzaktan kontrol edilebilen robotların eksen/otomasyon kontrolleri, çalışma süresi hafızaları ve 50 farklı boyama seçeneğine uygun işlem hafızası gibi özellikleri mevcuttur.

Yüksek kaliteli ekipmanlarının yanı sıra zincir yerine trigger kayışı kullanılan robotlarımızın servis ömrü maksimum düzeydedir. Robotik sistemlerimizin ana gövdeleri, paslanmaz ekipmanları ile korozif etkilere karşı yüksek dirençli niteliktedir.

ROBOTLAR

AG300, PRC100, OKP300

Otomatik Elektrostatik Toz Boyama Tabancası

Otomasyon sistemleri için tasarlanmış Micron AG300 elektrosatik toz boyama tabancaları, sabit paneller ya da hareketli robotik mekanizmalara monte edilerek kullanılabilmektedir.

Boya debisi, hava akım hızı ve yükleme voltaj ayarları ana kontrol paneli üzerinde frekans kontrolüyle yapılmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Nominal Voltaj Girişi: 140 Veff

Frekans: Yaklaşık 18 kHz.

Nominal Çıkış Voltajı: 100 kV

Maksimum Çıkış Akımı: 100yA

Polarite: Negatif (Pozitif-Ops)

Boya Debisi: 50-600 gr./dakika

Otomatik Elektrostatik Toz Boyama Robotu

Otomasyon sistemlerimizin arzu edilen hızda ve dikey eksen üzerinde (aşağı-yukarı) hareket eden robot tipleridir. Micron kalitesi ile titreşimsizlik, uzun ömür ve hassas çalışma yetenekleri maksimum seviyededir. Robotlarımızın minimum/maksimum stroke noktaları ve hızları, frekans kontrolüyle otomatik kontrol panelleri üzerinden dijital olarak yapılmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Nominal Voltaj Girişi: 220V AC – 50 Hz

Stroke: 400-1.500 mm (Standart)

Robot Hızı: 5-35 m/dakika

Maksimum Yük: 30 Kg

Koruma sınıfı: IP54

Otomatik Elektrostatik Toz Boyama Kumanda Paneli

Otomatik elektrostatik boyama tabancalarının elektronik ve pnömatik kontrol panellerinin bir araya toplandığı kumanda dolabıdır. Kumanda dolabında, otomatik sistem üzerinde yer alan robotik tabanca miktarı kadar elektronik panel ile çalışır. Boyama uygulamalarında tüm hız, mesafe ve hassasiyet ayarları; frekans kontrolü ile kumanda dolabı üzerinden yapılır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Nominal Voltaj Girişi: 220V AC – 50 Hz

Koruma sınıfı: IP54

Maks. Giriş Basıncı: 10 bar/ 145 psi

Minimum Giriş Basıncı: 6 bar/ 87 psi

Basınçlı Hava Bağlan. : 8 mm (açık bağlantı)